تبلیغات موثر : ساخت آگهی تصویری و متنی

تبلیغات موثر
در این پست، سعی کردیم برای ارائه ی تبلیغات موثر در کسب و کار نکات مهمی را برای ساخت آگهی های تصویری و متنی جمع آوری کرده و در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. امیدواریم که مفید واقع شود.

تبلیغاتی مؤثر است که موجب فروش شود.
ساخت آگهی :
مطالعه و تحقیق در مورد محصول
تبلیغات رقبا به چه طریقی ست؟ چه میزان فروش دارند؟
تحقیق درباره ی مصرف کننده : ۱- در مورد محصول چگونه فکر می کنند؟ ۲- در مورد محصول لحن صحبت شان چگونه است؟  ۳- چه ویژگی هایی را حائز اهمیت می دانند؟
متمایز سازی : کالا چه می کند و برای چه کسی تولید می شود؟
تصویر ( شخصیت ) علامت تجاری :
نام محصول
بسته بندی
قیمت
نحوه تبلیغ
ذات محصول
برای ساخت تصویر خوب می بایست هزینه کرد!

۹۰ %، تصویر محصول به فروش می رسد
تفکر بزرگ حاصل ضمیر ناخودآگاه فرد است. پس باید ذهن خود را از اطلاعات درست و کافی پر کنیم تا ضمیر ناخودآگاه موضوعات خوبی را برای ارائه داشته باشد.

تشخیص آگهی های پولی گوگل سخت تر شده است؟!

تشخیص آگهی های پولی گوگل
با توجه به تغییرات مداوم در طراحی آگهی های پولی و فهرست بندی ارگانیک در گوگل، تشخیص آگهی های پولی گوگل از آگهی های ارگانیک آن تقریبا برای ۶۰% از مردم سخت شده است.

تحقیقات جدید توسط Varn، خواهر خوانده شرکت  AdPilot ، به این تتیجه رسیده است که تشخیص آگهی های پولی گوگل در نتایج جستجوی گوگل از هر زمان دیگری دشوارتر است. با توجه به تغییرات مداوم و تغییرات ظاهری آگهی های ساخته شده توسط گوگل، تقریبا ۶۰ درصد بریتانیایی ها نمی توانند بین نتایج جستجوی ارگانیک و آگهی های پولی ارائه شده در موتورهای جستجو تفاوت قائل باشند.

نظارت بر تغییرات
سری اول مطالعات در فوریه سال ۲۰۱۶ شروع شد. و به این نتیجه رسید که ۵۰٪ از ۱۰۰۰ پاسخ دهنده بریتانیایی نمی توانستند تفاوت بین فهرست بندی پولی و ارگانیک را تشخیص دهند. همزمان که گوگل تغییراتی در نحوه نشان دادن آگهی های پولی ایجاد کرده ، این تعداد در هر نظرسنجی افزایش یافته است.و تشخیص آگهی های پولی گوگل از پیش سخت تر گردید.

در مقایسه ی اولین مطالعه در ماه فوریه ۲۰۱۶ با آخرین مطالعه در ماه ژوئیه ۲۰۱۷، ترکیب شدن آگهی های پولی با نتایج جستجوی ارگانیک بیشتر شده است ؛ به این معنی که تعداد افرادی که قادر به تشخیص آنها نیستند، ۱۶٪ افزایش یافته است.

چگونه  گوگل ظاهر آگهی های پولی خود را تغییر داده است؟
با بررسی چند تغییر اخیر Google AdWords از ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۷، می توانیم بررسی کنیم که چگونه این به روز رسانی ها با تغییرات در نتایج بررسی هماهنگ شده است. و در تشخیص آگهی های پولی گوگل بهتر عمل کنیم.

برچسب زرد روشن “آگهی ها”  (۲۰۱۳/۲۰۱۴) نتایج پولی جستجو را از نتایج دیگر متمایز می کند. و در این زمان، این علامت هنوز هم در سمت راست نتایج ارگانیک نشان داده می شده است.

اما در سال ۲۰۱۶، گوگل آگهی ها را از سمت راست صفحه حذف کرد و برچسب آگهی زرد را به سبز تغییر داد. این کار باعث همسان شدن آن با صفحه شد و رنگ آن نیز همرنگ متن URL  شد که در کنار هر نتیجه جستجو قرار می گیرد.

اگرچه این نکته نسبتا جزئی بود، اما گام مهمی در ایجاد آگهی های پولی بود که باعث می شد تشخیص برای کاربران سخت شود.

علاوه بر این، گوگل تغییرات بیشتری را برای افزایش تعداد نتایج  AdWords از سه  به چهار ایجاد کرد و نتایج ارگانیک را به کمی پایین تر راند (به ویژه در دستگاه های تلفن همراه) و در برخی موارد حتی کلا به پایین پایین صفحه رساند.

با شروع سال ۲۰۱۷ تغییرات بیشتری در صفحات  نتایج پولی پرداخت می شود. که در آن برچسب آگهی سبز با کادر سبز و کلمه Ad سفید ، به یک کادر سفید با متن سبز تغییر پیدا کرد. که باعث شد کمتر در چشم  باشد.

شناسایی تفاوت

طبق نتایج تحقیقات، این آخرین به روز رسانی در طراحی نتایج جستجوی گوگل، باعث شده است که شناسایی تبلیغات بیش از هر زمان دیگری سخت تر به نظر برسد. آنچه که قابل توجه است این است که  مصرف کنندگان قدیمی تر احتمالا تفاوت بین فهرست پرداختی  و ارگانیک را کمتر از دیگران تشخیص می دهند. ۶۵٪ از افراد دارای سن ۵۵ تا ۶۴ سالگی نمی توانند تفاوت را تشخیص شوند.

حال این مسائل چه کاربردی برای کسب و کارهای کوچک دارد؟

این نتایج می تواند خبر خوبی برای بازاریابان نتایج پولی  و برای کسب و کارها باشد؛ زیرا تحقیقات نشان می دهد که حدود شش نفر از هر ده نفر روی آگهی ها در نتایج جستجوی گوگل کلیک می کنند، بدون اینکه بدانند که برای آنها پولی پرداخت می شود.

با آنکه که تشخیص آگهی های پولی از نتایج جستجوی ارگانیک سخت تر شده  و فضای بیشتری را در صفحه نتایج موتورهای جستجوگر (SERPs) دارند، اما هرگز برای صاحبان کسب و کار مهم نبوده است تا حداقل بررسی کنند که آیا باید در کمپین های پرداخت شده Google AdWords سرمایه گذاری کنند یا خیر.

بیشتر درآمد گوگل از طریق آگهی ها تولید می شود و اگرچه تاکید بر نشان دادن بیشترین نتایج ارگانیک مربوطه به کاربر است اما تمرکز زیادی روی فهرست های پولی با تغییرات بیشتر در آینده نزدیک وجود دارد. هرچه تشخیص آگهی های پولی گوگل سخت تر باشد این برای گوگل و صاحبان کسب و کار خوشایندتر است.